„Niepoczytalna” - thriller w reżyserii Stevena Soderbergha 27 lipca w kinach

Warszawa, 08.06.2018

„Niepoczytalna” - thriller w reżyserii Stevena Soderbergha 27 lipca w kinach

Laureat Oscara i Złotej Palmy w Cannes, twórca filmów „Traffic” oraz „Seks, kłamstwa i kasety wideo” Steven Soderbergh przenosi widzów do dramatycznej, niepokojącej rzeczywistości młodej kobiety, która z uporem walczy o odzyskanie wolności nawet kosztem własnego zdrowia psychicznego. W roli głównej zobaczymy Claire Foy.

„Niepoczytalna” – polska premiera kinowa 27 lipca.
Zraniona psychicznie z powodu prześladowania stalkera, Sawyer Valentini (Claire Foy, The Crown) przenosi się z Bostonu do Pensylwanii i zaczyna nowe życie. Jednak matka, która pozostała na miejscu (nominowana do Nagrody Akademii Amy Irving, Traffic) tęskni za nią, a i nowa praca w biurze jest daleka od ideału, więc Sawyer nie radzi sobie najlepiej po dwóch ciężkich latach.

Szukając pomocy rozpoczyna terapię w Ośrodku Zaburzeń Behawioralnych Highland Creek. Pierwsza sesja z doktor Ashley Brighterhouse (Aimée Mullins, Stranger Things) w usytuowanym na przedmieściach ośrodku przynosi pozytywne rezultaty — niestety Sawyer nieświadomie podpisuje zgodę na dobrowolny 24-godzinny pobyt w placówce.

Bohaterka nie może więc opuścić ośrodka, w którym leczy się też poważnie zaburzona Violet (Juno Temple, Mroczny Rycerz powstaje) oraz rezolutny Nate (Jay Pharoah, Saturday Night Live), zmagający się z uzależnieniem od opioidów. Sawyer ma nadzieję, iż za kilka godzin będzie mogła opuścić ośrodek, lecz wtedy zauważa jednego z pracowników George’a Shawa (Joshua Leonard, Blair Witch Project), co budzi jej przerażenie i wściekłość ponieważ jest przekonana, iż Shaw naprawdę nazywa się David Strine i jest jej prześladowcą. Lecz czy widzi go naprawdę, czy to wytwór jej wyobraźni?
Stalking jest problemem dotyczącym nie tylko osób znanych z pierwszych stron gazet, ale również zwykłych obywateli. W 2017 roku liczba wszczętych postępowań w Polsce wzrosła aż o 20% w porównaniu z rokiem 2015. Wśród osób pokrzywdzonych najwięcej jest kobiet w wieku 30 - 49 lat.
Źródło: Komenda Główna Policji

Źródło: Komenda Główna Policji

Źródło: Komenda Główna Policji

Źródło: Komenda Główna Policji

Wśród osób podejrzanych o przestępstwo stalkingu dominują mężczyźni. W 2017 roku liczba kobiet podejrzanych o uporczywe nękanie wzrosła o 27 procent w grupie 30-49 lat w porównaniu z rokiem poprzednim.
Źródło: Komenda Główna Policji

Źródło: Komenda Główna Policji


Scenariusz, zdjęcia i muzyka do filmu zostały zrealizowane przy użyciu technologii Apple.

Nie wstydzę się, ani nie protestuję słysząc, że „Niepoczytalna” określana jest jako „film nakręcony iPhonem”. Film „Mandarynka” Seana Bakera, który bardzo mi się podobał, był przełomowy, pokazując kierunek, w jakim idzie ta technologia. Od lat eksperymentuję z tym sprzętem, telefonami i dostępnymi na nie obiektywami. Wiedziałem, że prędzej czy później zrobię film w tej technologii, ponieważ uważam, że to rozwiązanie przyszłościowe. Chciałem też, żeby widz w kinie nie zdawał sobie sprawy, jak film został nakręcony i zupełnie o to nie dbał, gdyż nie byłoby żadnej różnicy w jakości.

Steven Soderbergh

NiePoczyt_B1.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

Pokrzywdzeni.jpg

grafika | 156 KB

Pobierz
podejrzani.jpg

grafika | 176 KB

Pobierz
Stalking w Polce.jpg

grafika | 86 KB

Pobierz
29_06_2018_Niepoczytalna - thriller w rezyserii Stevena Soderbergha 27 lipca w kinach.pdf

pdf | 473 KB

Pobierz
29_06_2018_Niepoczytalna - thriller w rezyserii Stevena Soderbergha 27 lipca w kinach.docx

docx | 620 KB

Pobierz
NiePoczyt_B1.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
Niepoczytalna_press book.docx

docx | 65 KB

Pobierz
Niepoczytalna_2.jpg

grafika | 1,51 MB

Pobierz
Niepoczytalna_8.jpg

grafika | 1,91 MB

Pobierz
Niepoczytalna_7.jpg

grafika | 1,48 MB

Pobierz
Niepoczytalna_5.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Niepoczytalna_12.jpg

grafika | 1,42 MB

Pobierz
Niepoczytalna_11.jpg

grafika | 1,96 MB

Pobierz
Niepoczytalna_4.jpg

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Niepoczytalna_1.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
Niepoczytalna_9.jpg

grafika | 1,2 MB

Pobierz
Niepoczytalna_10.jpg

grafika | 1,46 MB

Pobierz
Niepoczytalna_6.jpg

grafika | 1,4 MB

Pobierz
Niepoczytalna_3.jpg

grafika | 1,15 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polski zwiastun komedii animowanej "Tajni i fajni"

„Tajni i fajni” to animowana komedia, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy. Polska premiera 16 sierpnia 2019 roku w kinach.
Krzysztof Zalewski zaprasza na „Bohemian Rhapsody”

Według Krzysztofa Zalewskiego rola Ramiego Maleka, który wcielił się w lidera Queen, jest genialna. Jak przyznał sam muzyk, od lat jest wielkim fanem grupy, więc poprzeczka była ustawiona wysoko. „Bohemian Rhapsody”  - premiera 2 listopada w kinach.
Viola Davis, Michelle Rodriguez i Elizabeth Debicki jako „Wdowy” w filmie Steve'a McQueena. Premiera 16 listopada w kinach.

Film „Wdowy” rozgrywa się we współczesnym Chicago, targanym przez burze polityczne i społeczne. Kiedy podczas spektakularnej próby napadu ginie czterech uzbrojonych włamywaczy, ich wdowy - nie mające ze sobą nic wspólnego oprócz długów, z jakimi pozostawili ich mężowie kryminaliści - biorą sprawy we własne ręce i zaczynają budować przyszłość na swoich warunkach.
„Bohemian Rhapsody” premierowo 2 listopada w kinach

„Bohemian Rhapsody” to niezwykła opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole Queen i jego frontmanie Freddiem Mercurym. Film ukazuje błyskotliwą karierę grupy, która dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspięła się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.