Produkcje 20th Century Fox „Wyspa psów” i „Niepoczytalna” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie

Warszawa, 14.02.2018

Produkcje 20th Century Fox „Wyspa psów” i „Niepoczytalna” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie

W czwartek 15 lutego rozpocznie się 68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, który otworzy światowa premiera animacji „Wyspa psów” w reżyserii Wesa Andersona. Drugą produkcją 20th Century Fox, która zostanie zaprezentowana premierowo podczas festiwalu, będzie najnowszy film nagrodzonego Oscarem Stevena Soderbergha „Niepoczytalna”.

„Wyspa psów” („Isle of Dogs”) - polska premiera 20 kwietnia w kinach.
„Niepoczytalna” („Unsane”) - polska premiera 27 lipca w kinach.
Reżyser „Wyspy psów” Wes Anderson prezentował w przeszłości na Berlinale „Genialny klan” (2002), „Podwodne życie ze Stevem Zissou” (2005) oraz „Grand Budapest Hotel” (2014), który zainaugurował 64. festiwal i otrzymał Srebrnego Lwa. Jego najnowsze dzieło „Wyspa psów” to opowieść o dwunastoletnim japońskim chłopcu imieniem Atari, którego wychowuje skorumpowany burmistrz wielkiego miasta Megasaki. Gdy na mocy specjalnego dekretu wszystkie psy domowe zostają wygnane na ogromne wysypisko odpadów, Atari leci na miniaturowej machinie powietrznej na „wyspę śmieci”, by odnaleźć swego ukochanego psa. Na miejscu gromadzi wokół siebie grupę czworonożnych przyjaciół i wraz z nimi wyrusza na wielką wyprawę, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury. Film weźmie udział w konkursie głównym.
Wyspa_psow_1.jpg
„Niepoczytalna” to najnowszy film nagrodzonego Oscarem Stevena Soderbergha („Seks, kłamstwa i kasety video”, „Traffic”). Thriller stawiający pytania o nasze postrzeganie rzeczywistości, siłę instynktu przetrwania i granice systemu, który powinien stać na straży naszego dobra. Młoda kobieta (Claire Foy – serial TV „The Crown”) wyjeżdża z rodzinnego miasteczka, by uciec od traumatycznej przeszłości i rozpocząć nowe życie. Gdy wbrew swej woli zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, musi stawić czoło swemu największemu lękowi. Nie wiadomo, czy wszystko, co ją spotyka, dzieje się naprawdę, czy też stanowi wytwór jej wyobraźni. Nikt jej nie wierzy i nie może lub nie chce pomóc. Nie ma więc innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i wkroczyć do akcji niezależnie od tego, jakie mogą być konsekwencje jej działań – dla niej samej i dla ludzi z jej otoczenia.

68. MFF w Berlinie potrwa w dniach 15-25 lutego 2018r.

Wyspa psów | Zwiastun [#1] | 2018

Niepoczytalna | Zwiastun [#1] | 2019

WyspaPsow_B1.jpg
Niepoczytalna_B1.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

14_02_2018_Filmy 20th Century Fox Wyspa psow i Niepoczytalna na Berlinale.pdf

pdf | 180 KB

Pobierz
14_02_2018_Filmy 20th Century Fox Wyspa psow i Niepoczytalna na Berlinale.docx

docx | 98,7 KB

Pobierz
WyspaPsow_B1.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Niepoczytalna_B1.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
Wyspa_psow_4.jpg

grafika | 2,25 MB

Pobierz
Wyspa_psow_5.jpg

grafika | 438 KB

Pobierz
Wyspa_psow_11.jpg

grafika | 336 KB

Pobierz
Wyspa_psow_8.jpg

grafika | 340 KB

Pobierz
Wyspa_psow_3.jpg

grafika | 874 KB

Pobierz
Wyspa_psow_2.jpg

grafika | 544 KB

Pobierz
Wyspa_psow_9.jpg

grafika | 265 KB

Pobierz
Wyspa_psow_10.jpg

grafika | 349 KB

Pobierz
Wyspa_psow_7.jpg

grafika | 269 KB

Pobierz
Wyspa_psow_6.jpg

grafika | 267 KB

Pobierz
Wyspa_psow_1.jpg

grafika | 326 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Bohemian Rhapsody” w kinach już od 2 listopada. 

temu

„Bohemian Rhapsody” to niezwykła opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole Queen i jego frontmanie Freddie’em Mercurym, który zapisał się w historii muzyki popularnej jako jeden z najlepszych wokalistów. W rolę Mercury’ego wcielił się amerykański aktor Rami Malek znany m.in. z serialu TV „Mr. Robot”.
„Predator” nowa odsłona kultowej serii już od 14 września w kinach

temu

Nowa, spektakularna odsłona serii o Predatorze w reżyserii Shane'a Blacka zabiera widzów na obrzeża wszechświata i na prowincję południowej Georgii. Tym razem najbardziej przerażający drapieżnicy kosmosu są jeszcze silniejsi, sprytniejsi i bardziej niebezpieczni.
Nowy zwiastun filmu „Alita: Battle Angel” 

temu

Wizjonerscy twórcy James Cameron („Avatar”) i Robert Rodriguez („Sin City: Miasto grzechu”) przedstawiają spektakularny film fantastyczno-przygodowy o poznawaniu prawdy o sobie samym, odkrywaniu wewnętrznej siły i potędze nadziei.
„Mroczne umysły” film na podstawie bestsellerowej powieści dla młodzieży autorstwa Alexandry Bracken w kinach już od 24 sierpnia

temu

Akcja filmu „Mroczne umysły” rozgrywa się w burzliwym okresie w Ameryce, w której 98% dzieci zmarło na tajemniczą chorobę, zaś 2% ocalałych stało się wrogami publicznymi, zmuszonymi do ucieczki. Produkcja autorstwa twórców „Stranger Things” jest adaptacją bestsellerowej książki Alexandry Bracken, pierwszej z trylogii dla młodego czytelnika („Mroczne umysły”, „Nigdy nie gasną” oraz „Po zmierzchu”).