Produkcje 20th Century Fox „Wyspa psów” i „Niepoczytalna” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie

Warszawa, 14.02.2018

Produkcje 20th Century Fox „Wyspa psów” i „Niepoczytalna” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie

W czwartek 15 lutego rozpocznie się 68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, który otworzy światowa premiera animacji „Wyspa psów” w reżyserii Wesa Andersona. Drugą produkcją 20th Century Fox, która zostanie zaprezentowana premierowo podczas festiwalu, będzie najnowszy film nagrodzonego Oscarem Stevena Soderbergha „Niepoczytalna”.

„Wyspa psów” („Isle of Dogs”) - polska premiera 20 kwietnia w kinach.
„Niepoczytalna” („Unsane”) - polska premiera 27 lipca w kinach.
Reżyser „Wyspy psów” Wes Anderson prezentował w przeszłości na Berlinale „Genialny klan” (2002), „Podwodne życie ze Stevem Zissou” (2005) oraz „Grand Budapest Hotel” (2014), który zainaugurował 64. festiwal i otrzymał Srebrnego Lwa. Jego najnowsze dzieło „Wyspa psów” to opowieść o dwunastoletnim japońskim chłopcu imieniem Atari, którego wychowuje skorumpowany burmistrz wielkiego miasta Megasaki. Gdy na mocy specjalnego dekretu wszystkie psy domowe zostają wygnane na ogromne wysypisko odpadów, Atari leci na miniaturowej machinie powietrznej na „wyspę śmieci”, by odnaleźć swego ukochanego psa. Na miejscu gromadzi wokół siebie grupę czworonożnych przyjaciół i wraz z nimi wyrusza na wielką wyprawę, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury. Film weźmie udział w konkursie głównym.
Wyspa_psow_1.jpg
„Niepoczytalna” to najnowszy film nagrodzonego Oscarem Stevena Soderbergha („Seks, kłamstwa i kasety video”, „Traffic”). Thriller stawiający pytania o nasze postrzeganie rzeczywistości, siłę instynktu przetrwania i granice systemu, który powinien stać na straży naszego dobra. Młoda kobieta (Claire Foy – serial TV „The Crown”) wyjeżdża z rodzinnego miasteczka, by uciec od traumatycznej przeszłości i rozpocząć nowe życie. Gdy wbrew swej woli zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, musi stawić czoło swemu największemu lękowi. Nie wiadomo, czy wszystko, co ją spotyka, dzieje się naprawdę, czy też stanowi wytwór jej wyobraźni. Nikt jej nie wierzy i nie może lub nie chce pomóc. Nie ma więc innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i wkroczyć do akcji niezależnie od tego, jakie mogą być konsekwencje jej działań – dla niej samej i dla ludzi z jej otoczenia.

68. MFF w Berlinie potrwa w dniach 15-25 lutego 2018r.
WyspaPsow_B1.jpg
Niepoczytalna_B1.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

14_02_2018_Filmy 20th Century Fox Wyspa psow i Niepoczytalna na Berlinale.pdf

pdf | 180 KB

Pobierz
14_02_2018_Filmy 20th Century Fox Wyspa psow i Niepoczytalna na Berlinale.docx

docx | 98,7 KB

Pobierz
WyspaPsow_B1.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Niepoczytalna_B1.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
Wyspa_psow_4.jpg

grafika | 2,25 MB

Pobierz
Wyspa_psow_5.jpg

grafika | 438 KB

Pobierz
Wyspa_psow_11.jpg

grafika | 336 KB

Pobierz
Wyspa_psow_8.jpg

grafika | 340 KB

Pobierz
Wyspa_psow_3.jpg

grafika | 874 KB

Pobierz
Wyspa_psow_2.jpg

grafika | 544 KB

Pobierz
Wyspa_psow_9.jpg

grafika | 265 KB

Pobierz
Wyspa_psow_10.jpg

grafika | 349 KB

Pobierz
Wyspa_psow_7.jpg

grafika | 269 KB

Pobierz
Wyspa_psow_6.jpg

grafika | 267 KB

Pobierz
Wyspa_psow_1.jpg

grafika | 326 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polski zwiastun komedii animowanej "Tajni i fajni"

„Tajni i fajni” to animowana komedia, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy. Polska premiera 16 sierpnia 2019 roku w kinach.
Krzysztof Zalewski zaprasza na „Bohemian Rhapsody”

Według Krzysztofa Zalewskiego rola Ramiego Maleka, który wcielił się w lidera Queen, jest genialna. Jak przyznał sam muzyk, od lat jest wielkim fanem grupy, więc poprzeczka była ustawiona wysoko. „Bohemian Rhapsody”  - premiera 2 listopada w kinach.
Viola Davis, Michelle Rodriguez i Elizabeth Debicki jako „Wdowy” w filmie Steve'a McQueena. Premiera 16 listopada w kinach.

Film „Wdowy” rozgrywa się we współczesnym Chicago, targanym przez burze polityczne i społeczne. Kiedy podczas spektakularnej próby napadu ginie czterech uzbrojonych włamywaczy, ich wdowy - nie mające ze sobą nic wspólnego oprócz długów, z jakimi pozostawili ich mężowie kryminaliści - biorą sprawy we własne ręce i zaczynają budować przyszłość na swoich warunkach.
„Bohemian Rhapsody” premierowo 2 listopada w kinach

„Bohemian Rhapsody” to niezwykła opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole Queen i jego frontmanie Freddiem Mercurym. Film ukazuje błyskotliwą karierę grupy, która dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspięła się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.