25 nominacji do Oscara dla filmów 20th Century Fox

Warszawa, 23.01.2018

25 nominacji do Oscara dla filmów 20th Century Fox

„Kształt wody” wyróżniony aż w trzynastu kategoriach, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” z siedmioma nominacjami.

„Kształt wody”, najnowsza produkcja Guillermo del Toro, powalczy o Oscara aż w 13 kategoriach, w tym za najlepszy film, reżyserię i pierwszoplanową rolę żeńską. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" otrzymało siedem nominacji. Pozostałe wyróżnione produkcje to: „Król rozrywki”, „Logan: Wolverine”, Wojna o planetę małp”, „Dzieciak rządzi” oraz „Fernando”.
Film „Kształt wody” („The Shape of Water”) w reżyserii Guillermo del Toro („Labirynt Fauna”, trylogia filmowa „Hobbit”) nominowano aż w 13 kategoriach: „Najlepszy film”, „Najlepsza pierwszoplanowa rola żeńska” (Sally Hawkins), „Najlepszy aktor drugoplanowy” (Richard Jenkins), „Najlepsza aktorka drugoplanowa” (Octavia Spencer), „Najlepszy reżyser” (Guillermo del Toro), „Najlepszy scenariusz”, „Najlepsze zdjęcia”, „Najlepszy montaż”, „Najlepszy montaż dźwięku”, „Najlepszy dźwięk”, „Najlepsza scenografia”, „Najlepsza muzyka filmowa”, „Najlepsze kostiumy”. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 16 lutego 2018 r. 

Siedem nominacji zdobył mroczny komediodramat w reżyserii nagrodzonego Oscarem Martina McDonagha („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”) „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”. Produkcja powalczy o statuetkę w kategoriach: „Najlepszy film”, „Najlepsza pierwszoplanowa rola żeńska (Frances McDormand), „Najlepszy aktor drugoplanowy” (nominacje dla Woody’ego Harrelsona i Sama Rockwella), „Najlepszy scenariusz”, „Najlepsza muzyka”, „Najlepszy montaż”. Polska premiera 2 lutego 2018 r.

„Król rozrywki”, musical inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma w reżyserii Michaela Gracey’a powalczy w kategorii „Najlepsza piosenka” („This is me”). „Logan: Wolverine” został nominowany w kategorii „Najlepszy scenariusz adaptowany”, „Wojna o planetę małp” została wyróżniona w kategorii „Najlepsze efekty specjalne”, animacje „Dzieciak rządzi” oraz „Fernando”  powalczą o statuetkę w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”. Ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 4 marca 2018 roku.

Kształt wody | Zwiastun [#1] | 2018

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri | Zwiastun [#1] | 2018

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

23_01_2018 25 nominacji do Oscara dla produkcji 20th Century Fox.pdf

pdf | 377 KB

Pobierz
23_01_2018 25 nominacji do Oscara dla produkcji 20th Century Fox.docx

docx | 97,2 KB

Pobierz
KW_B1_campC nomin.jpg

grafika | 1,28 MB

Pobierz
TB_B1.jpg

grafika | 821 KB

Pobierz
TrzyBillboardyZaEbbingMissouri_2.jpg

grafika | 2,97 MB

Pobierz
TrzyBillboardyZaEbbingMissouri_3 FRANCES MCDORMAND (jako Mildred Hayes).jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz
TrzyBillboardyZaEbbingMissouri_03 (Frances McDormand jako Mildred Hayes oraz Woody Harrelson jako William Willoughby .jpg

grafika | 503 KB

Pobierz
Michael Shannon i MICHAEL STUHLBARG_Ksztalt wody.jpg

grafika | 3,37 MB

Pobierz
Richard Jenkins i Sally Hawkins_Ksztalt wody.jpg

grafika | 1,98 MB

Pobierz
Sally_Hawkins i Octavia Spencer Ksztalt wody.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Sally Hawkins Ksztalt wody 2.jpg

grafika | 1,01 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Mroczne umysły” film na podstawie bestsellerowej powieści dla młodzieży autorstwa Alexandry Bracken w kinach już od 24 sierpnia

temu

Akcja filmu „Mroczne umysły” rozgrywa się w burzliwym okresie w Ameryce, w której 98% dzieci zmarło na tajemniczą chorobę, zaś 2% ocalałych stało się wrogami publicznymi, zmuszonymi do ucieczki. Produkcja autorstwa twórców „Stranger Things” jest adaptacją bestsellerowej książki Alexandry Bracken, pierwszej z trylogii dla młodego czytelnika („Mroczne umysły”, „Nigdy nie gasną” oraz „Po zmierzchu”).
Nowy zwiastun filmu „Bohemian Rhapsody”

temu

Jest już nowy zwiastun i zdjęcia zapowiadające film „Bohemian Rhapsody”, opowiadający o zespole Queen i jego frontmanie Freddie’em Mercurym.  Polska premiera odbędzie się 2 listopada.
„Źle się dzieje w El Royale” 12 października w kinach

temu

„Źle się dzieje w El Royale”   (Bad Times at the El Royale)  - polska premiera 12 października 2018 r. w kinach.Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w El Royale, nie cieszącym się dobrą sławą, na wpół zrujnowanym hotelu nad
„Wdowy” 16 listopada w kinach

temu

Nagrodzony Oscarem reżyser Steve McQueen („Zniewolony. 12 Years a  Slave”) i współscenarzystka, autorka bestsellerów Gillian Flynn  („Zaginiona dziewczyna”) przestawiają pełen napięcia thriller ze  zbrodnią, namiętnością i korupcją w tle.

Zobacz polski plakat i zwiastun filmu „Twój Simon”

„Twój Simon” to zabawna i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdy o sobie i pierwszym uczuciu. Produkcja jest ekranizacją bestsellerowej powieści Becky Albertalli „Simon oraz inni homo sapiens”. Są już dostępne polski zwiastun oraz plakat do filmu.