„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” w lutym na ekranach kin

Warszawa, 04.01.2018

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” w lutym na ekranach kin

Do czego posunie się zrozpaczona matka, której córka zostaje brutalnie zamordowana, a sprawa tkwi w miejscu? Jak zakończy się otwarty konflikt z lokalną policją? Właśnie o tym opowiada film nagrodzonego Oscarem irlandzkiego dramaturga, scenarzysty i reżysera Martina McDonagha pt. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Mroczny komediodramat, nagrodzony czterema Złotymi Globami 2018, w którym w kobiecej wersji współczesnego kowboja-mściciela zobaczymy laureatkę Nagrody Akademii Filmowej Frances McDormand, będzie miał swoją premierę 2 lutego 2018 r. na ekranach polskich kin.

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”) – polska premiera 2 lutego 2018 r. w kinach.
„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” to wyróżniony nagrodą za scenariusz na festiwalu filmowym w Wenecji 2017 film Martina McDonagha („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”), którego akcja rozgrywa się w małym miasteczku na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie - wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson).

Inspirowałam się Johnem Wayne'em, bo nie ma kobiecych bohaterek, na których mogłam bazować. Mildred przypomina postać z klasycznego westernu, którego główny bohater idzie środkiem ulicy, wyciąga broń i załatwia wszystkich wokół. Tylko że Mildred nie ma gnata, a bystry umysł.

Frances McDormand

Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

McDonagh zręcznie łączy humor z patosem ukazując w szczery sposób skomplikowane relacje międzyludzkie. Ta intrygująca mieszanka emocji daje filmowi siłę.

Od początku wiedzieliśmy, że nie zabraknie humoru, bo to ważny element filmów Martina, ale jednocześnie nie mieliśmy wątpliwości, że powstanie piękna, wzruszająca i przepełniona smutkiem historia.

Graham Broadbent, producent filmu.

W filmie obok Frances McDormand („Fargo”), Woody’ego Harrelsona („Wojna o planetę małp”) i Sama Rockwella („7 psychopatów”) wystąpili m.in. Abbie Cornish („Jaśniejsza od gwiazd”), Peter Dinklage („Gra o tron”), nominowany do Oscara John Hawkes („Do szpiku kości”) i nominowany do Oscara Lucas Hedges („Manchester by the Sea”).

Produkcja zdobyła cztery Złote Globy w kategoriach: „Najlepszy film – dramat”, „Najlepsza aktorka w dramacie” (Frances McDormand), „Najlepszy aktor drugoplanowy” (Sam Rockwell), „Najlepszy scenariusz” (Martin McDonagh).
Załączniki

Pobierz wszystkie

TRZY_BILLBOARDY_ZA_EBBING_MISSOURI_press_book.doc

doc | 113 KB

Pobierz
Trzy_billboardy_notkaprasowa.docx

docx | 11,3 KB

Pobierz
15_01_2018_Trzy billboardy za Ebbing, Missouri.pdf

pdf | 480 KB

Pobierz
15_01_2018_Trzy billboardy za Ebbing, Missouri.docx

docx | 99,3 KB

Pobierz
TB_B1.jpg

grafika | 804 KB

Pobierz
Lucas Hedges jako Robbie, syn Mildred.jpg

grafika | 2,16 MB

Pobierz
Sam Rockwell jako posterunkowy Dixon oraz Frances McDormand jako Mildred Hayes.jpg

grafika | 1,76 MB

Pobierz
TrzyBillboardyZaEbbingMissouri_2.jpg

grafika | 2,97 MB

Pobierz
TrzyBillboardyZaEbbingMissouri_1.jpg

grafika | 2,24 MB

Pobierz
TrzyBillboardyZaEbbingMissouri_3.jpg

grafika | 1,35 MB

Pobierz
TrzyBillboardyZaEbbingMissouri_3 FRANCES MCDORMAND (jako Mildred Hayes).jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.